AVANTAJLI KAYIT İÇİN FORMU DOLDUR OKUL SENİ ARASIN

Eğitim Fotoğrafları

Kampüs Fotoğrafları

FİYATLAR
ANAOKULU FİYAT : TIKLAYINIZ
İLKOKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
ORTA OKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
LİSE FİYAT : TIKLAYINIZ
YORUM YAP
4 Yorum Ortalama: 5 SEN DE YORUM YAZ
 • Şahin Yıldız (By Facebook) 2017

  4 sene oldu okulumla tanışalı oglum ali ercan yıldızı isteyerek ve bilerek okulumuza kaydettirdim iyikide ettirmişim dileğim liseyi de bu okulumuzda bitirmesi tabi maddi olanaklarım el verirse ben ve ailem okulumuzdan çok memnunuz her konuda yardım görüyoruz idari yönden de iyiki varsınız elam ve saygılar

  Puan: 5
 • Hulusikurt12 kurt 2017

  Kartal ile özleşmiş bir okul,Kartal da buluşalım dendiğinde Ahmet Şimşeğin önünde denilen cinsten,Dünya da Apple dan sonra Steve Jobs için anma töreni düzenleyen tek kurum

  Puan: 5
 • Şenol KARA 2017

  Sosyal etkinlikleri çok olan bir okul başka bir fikrim yok.

  Puan: 5
 • Puan: 5
HAKKIMIZDA

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Sözüyle başlamak istedim. Çünkü vizyonumuzu ve misyonumuzu belirlerken “Başöğretmenimizin” bu cümlesi bizlere ışık olmuştur.

Bir insan için en güzel mesleğin öğretmenlik, en güzel uğraşının da öğrencilik olduğunu şahsım adına söylemek isterim.

Sevgi ve saygının temel prensiplerden kabul edildiği bir kurumda hem öğretmenliğin hem öğrenciliğin keyfine doyum olmaz.

Akademik yönü güçlü, gözleri gülen, öfkesini kontrol eden, sabırlı bir eğitim kadrosuna sahip olmak; eğitim seviyesinin yükselmesi, öğrencilerin öğrenme isteklerinin artması, güven dolu bir eğitim öğretim ortamı oluşturulması için ön koşuldur. Kurumumuz ileri iletişim yöntemleriyle öğretimi verimli hale getiren sanatkâr ruhlu öğretim kadrosuyla eğitim vermektedir. Veli ve öğrencilerimize “sürekli eğitim” anlayışıyla hizmet vermekteyiz.

Bizim için öğrencilerimiz ve velilerimiz bir meta ve ya müşteri olarak asla görülmez. Yaklaşımımız daima “aileden biri” anlayışı içerisinde olmuştur. Sizleri bir misafir gibi karşılamakta ve aynı şekilde uğurlamaktayız.

Öğrencilerimizi derse boğmadan, kültürel çalışmalarla, kulüplerle ve sportif aktivitelerle hayata hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Ana sınıfından 8. Sınıfa kadar bütün öğrencilerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimlerini dikkate alarak ve daima öğrenci merkezli çalışmalar yürütmekteyiz. Akademik çalışmalarımızı ülkemizin sınav maratonlarını göz önüne alarak düzenlenmekteyiz.

Programlarımızda öğrencilerimize oynamaları, eğlenmeleri ve kulüp çalışmalarına katılmaları için yeterince zaman ve imkân verilmektedir ki bu sayede okula gelmek onlar için mecburiyetten çıkıp kendi istekleriyle yaptıkları bir eylem olsun.

Her öğrenci bir spor dalında “uzmanlık bölümü” seçtiği gibi yüzme programına da dâhil olabilmektedir. Bütün öğrencilerimiz bir enstrümanı ustaca çalabilme, halk oyunları, modern dans, satranç, drama, mentalaritmetik, akıl oyunları, seramik, polyester baskı, ebru sanatı, tuval çalışması, el işleri, görgü kuralları, fotoğrafçılık, organik tarım gibi alanlarda kendilerini geliştirmeleri için kulüp çalışmalarından ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorlar.

Öğrencilerimize vakit kazandırıp ailesiyle daha fazla zaman geçirerek aile içi kenetlenmeyi artırmak, misafir kabullerinde ve ya davetlerde örf ve adetlerden uzak kalmamasını sağlamak ve eve çanta taşımasını engellemek için programımıza “ödev saati” koyduk. Her gün son ders saatimiz ödev saati olarak belirlendi. Bu süre zarfında çocuklarımız her gün farklı ders öğretmenlerinin gözetiminde ödevlerini tamamlamaktadırlar. Bu ödevlere “resmi ödev” yani yapılması zorunlu ödev denilmektedir. Bununla beraber okulumuzda bir de “gönüllü ödev” çalışması yürütülmektedir. Bu çalışmada isteyen öğrencilerimize veli görüşü alınarak ek çalışma verilmektedir. Ayrıca interaktif eğitimle de çocuklarımız internet erişimi olan her yerden bir şifre ile hemen hemen bütün müfredata ulaşabilecekler. Yine bu hizmet okulumuzun öğrencilerimize hediyesidir, hiçbir ücret alınmaz.

Rehberlikalanında çok titiz çalıştığımızı ayrıca belirtmek isterim. Rehberlik ilkelerine tam uyum okulumuzun en önemli özelliklerindendir. Zamanında ve yerinde velilerimizle irtibata geçilerek bilgi alış verişi yapılır. Öğrencilerimizin davranışları ve akademik düzeyi ilgili arkadaşlarımız tarafından kayıt altına alınarak velilerimiz bilgilendirilir.

Rehberlik servisimizce öğrencilerimizin genel uyarılmışlık düzeyleri olması gereken seviyede tutularak en verimli eğitim öğretim ortamı oluşturulmaktadır.

Öğrencilerimizin saygı ve sevgi anlayışından vazgeçmeyen adaletli ve ötekileştirmeyen bireyler olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

2014-2015 eğitim öğretim yılının bütün öğrencilerimiz adına sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu olmasını diliyorum.

 

Hasan DELİKENLİ

İLKOKUL - ORTAOKUL MÜDÜRÜ  

 

 

 

Eğitim sadece akademik bilgiyle bireylerin başarılı olmasına imkân vermiyor. Bunun için öğrencilerimizin akademik başarılarını yükseltirken aynı zamanda onları çok yönlü destekliyor; eğitim kadromuzu yenileyip güçlendiriyor, sınıflarımıza akıllı tahta sistemleri kurarak teknolojik gelişmeleri okulumuza getiriyor ve eğitim-öğretim sistemimizi güncelliyoruz. Yenilenen “Ölçme değerlendirme sistemimiz” ve “Okul yönetim sistemimiz” ile ülkemizin yeni yetişen neslinin başarısını daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz.

2015-16 Öğretim yılı Özel Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi için özellikle Yabancı Dil eğitimi açısından bir dönüm noktası olmuştur. 2015 yılı Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) okulumuzun başarısı bir önceki yıla göre yüzde on artmış, Dil sınavında ise yüzde yirmi beş artarak yüzde doksan altıya çıkmıştır. Önümüzdeki öğretim yılında Yabancı Dil Sınavındaki başarımızı yüzde yüze çıkarmak en önemli amaçlarımızdan biridir. Bu yaklaşım, İngilizce ve Almanca dilleri öğretimine verdiğimiz önemin göstergesidir.

Kulüplerimizle de öğrencilerimizin sosyal gelişimlerine katkı sağlama yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. 24 farklı alandaki etkinlik kulübümüzle öğrencilerimizin sanatsal, bilimsel, sosyal, toplumsal ve bireysel açıdan gelişmelerine yardımcı oluyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri ve bilimsel çalışmalarla hem sorumluluk bilinçlerini artırıyoruz, hem de bilimsel çalışmalar ortaya koymalarını sağlıyoruz. Ayrıca, bizlere emanet ettiğiniz evlatlarımızı korumak için güvenlik önlemlerini de önemsiyor ve artırıyoruz.

Yavrularımızın hem iyi bir meslek sahibi olmaları, hem de dünyamıza, toplumumuza, sizlere ve kendilerine faydalı insanlar olarak yetişmeleri için idari ve akademik kadromuzla, eğitim-öğretim sistemimizle ve teknik ekibimizle canla başla, gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız; öğrencilerimizin hem istedikleri meslekleri yapabilmesi, hem de dünyaya farklı açılardan bakabilen, yaratıcı ve mutlu insanlar olarak yetişmesidir.

Aydınlık yarınlarda Ahmet Şimşekli gençlerle…

 

BORA ESİN

ANADOLU LİSESİ MÜDÜRÜ

 

 

YETENEK AKADEMİSİ (KULÜPLERİMİZ)

 

Eğitsel Kulüpler haftada beş günlük zaman çizelgesi içinde yer alır. Öğrencilerimiz Müzik,Görsel Sanatlar,Beden Eğitimi böümlerinde seçimler yaparak sanatsal, sportif ve akademik etkinlik alanlarında özgürce deneyimler yaşama fırsatı bulurlar. Amacımız, Kulüp etkinlik alanlarında öğrencilerimizin ilgi ve yetenek alanlarını tanımalarını sağlama, yaratıcılıklarını geliştirme ve eğitimi zenginleştirilmiş bir formda sunabilmektir.

MÜZİK KULÜBÜ

Müzik Kulübünün Başkanı Kurucu Temsilcisi YASEMİN KUMRAL ŞİMŞEK’tir. Öğrencilerimiz, yetenekleri doğrultusunda bir müzik aleti (enstürman) çalmaya yönlendirileceklerdir. Örnek : (Keman, piyano, gitar) bunlara ilaveten, isteyen öğrenciler okul korosu, okul orkestrası ve müzikal gösterilerde yer alacak, çeşitli ödüllerle taltif edileceklerdir.

TİYATRO KULÜBÜ

Tiyatro Kulübünde değerli tiyatro sanatçıları ve eğitim üyeleri vasıtasıyla tiyatro dersleri verilir. Kolejimizde tertip edilecek tiyatro – müsamere ve çeşitli sahne gösterilerine iştirak edilir. Öğrencilerimiz ; 1- Oyunculuk 2- Sunuculuk 3- Güzel Konuşma eğitimi alıp edindikleri bilgileri uygulamalı tatbik edeceklerdir.

FOLKLOR KULÜBÜ

Folklor Kulübünde kurumca seçilecek yörelerin oyunları öğretilir. Okul şenliklerinde ve törenlerinde folklor gösterisi yapacak ve halk dansları oynayacak ekipler seçilir, yetiştirilir. Okullar arası folklor yarışlarında dereceye girmek için çalışılır. Derece alanlar uluslar arası yarışlara katılmak için organizasyonlara iştirak ettirilir. Bu faaliyetler için tanınmış folklor hocalarıyla çalışılır.

YÜZME KULÜBÜ

Kolejimizin nizami yarı olimpik yüzme havuzu tesislerinde ve spor salonlarında nazari- tatbiki –teknik- modern yüzme öğrenimi yapılır. Tanınmış yüzme hocaları nezaretinde yüzme dersleri okul ders saatleri dışında ve tatil günlerinde yürütülür. Yapılacak ulusal ve uluslar arası yarışlarda dereceye girecek şekilde yüzücü öğrenciler yetiştirilir. Yüzme Kulübü Yöneticiliğine Nilay ŞİMŞEK getirilmiştir.

FUTBOL KULÜBÜ

Kolejimizin kapalı spor salonunun futbol bölümünde tanınmış antrenörler nezaretinde futbol eğitimi verilir. Yetenekli öğrenciler seçilip bir üst derece futbol eğitimi ile yetenekleri geliştirilir. Koleje futbol takımı kurulu diğer okullar da yapılacak futbol turnuvalarına iştirak ettirilir. Derece alanlara ödüller verilerek ve futbol malzemesi temin edilerek teşvik edilir. Futbol Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Tuncay ŞİMŞEK getirilmiştir.

VOLEYBOL KULÜBÜ

Kolejimizin kapalı spor salonunun Voleybol bölümünde tanınmış antrenörler nezaretinde voleybol eğitimi verilir. Yetenekli öğrenciler seçilip bir üst derece voleybol eğitimi ile yetenekleri geliştirilir. Koleje voleybol takımı kurulu diğer okullar da yapılacak voleybol turnuvalarına iştirak ettirilir. Derece alanlara ödüller verilerek ve voleybol malzemesi temin edilerek teşvik edilir. Voleybol Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Tuncay ŞİMŞEK getirilmiştir.

BASKETBOL KULÜBÜ

Kolejimizin kapalı spor salonunun Basketbol bölümünde tanınmış antrenönerler nezaretinde basketbol eğitimi verilir.Yetenekli öğrenciler seçilip bir üst derece basketbol eğitimi ile yetenekleri geliştirilir.Koleje basketbol takımı  kurulu diğer okullar da yapılacak basketbol turnavalarına iştirak ettirilir.Derece alanlara ödüller verilerek ve basketbol malzemesi temin edilerek teşvik edilir.Basketbol Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Tuncay ŞİMŞEK getirilmiştir.

SATRANÇ KULÜBÜ

Öğrencilerimizin satranç oyunu ile matematik ve muhakeme kabiliyetlerini artırması için satranç oyununu oynamaları teşvik edilir. Tüm satranç malzemeleri okulca temin edilir. Okulda satranç turnuvaları tanzim edilerek öğrenciler arasında heyecan yaratılır. Derece alanlar ödüllendirilir. Diğer kulüplerce açılan yarışlara iştirak ettirilir. Satranç Kulübü Yöneticiliğine Nilay ŞİMŞEK getirilmiştir.

BALE- JİMNASTİK KULÜBÜ

Kolejimizde normal eğitim ve öğretim programı dışında öğrencilerimizin estetik ve zinde bir vücuda sahip olmaları için eğitilmiş bale ve jimnastik hocaları nezaretinde bale dersleri ve jimnastik dersleri alırlar. Kolejin muhtelif gösterilerinde ve törenlerinde veya tiyatro ve müsamere programları başında veya sonunda veya yılsonu şenliklerinde gösteriler yapmak için yetiştirilirler. Bilhassa küçük sınıflara bale, büyük sınıflara aletli jimnastik hareketleri öğretilir. Bu cazip gösteriler kolejin dışında yapılacak etkinlik ve oyunlarda da sergilenir. Bale-Jimnastik Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Altay Murat ŞİMŞEK getirilmiştir.

GÖRGÜ KURALLARI KULÜBÜ

Kolejimizde yetişen her öğrencinin toplum içinde, bütün hayatı boyunca mükemmel etkileyici birer birey olarak imaj sahibi olması için bütün görgü kurallarını bilmesi ve tatbik etmesi gerekir. Misal olarak selamlamaktan – taktimden- çatal bıçak tutmaktan – kravat ve papyon bağlamaya kadar – giyim kuşam – nezaket – toplum içinde hareket kurallarını bilmesi gerekir. Kolejimizin önem verdiği mükemmel insan yetiştirme faaliyetleri arasında en önemlisi görgü kurallarına sahip olmaktır. Yalnızca Türkçe değil ayrıca İngilizce kelime ve deyimlerle görüşme – karşılama – saygın konuşma kurallarını öğretmek ve öğrenmek okulun ve öğrencilerin görevidir.

RESİM- KARİKATÜR- FOTOĞRAF KULÜBÜ

Medeni toplumda, sosyal hayatta resim- karikatür’ün önemli yeri inkar edilemez. Kolejimiz bu yüzden resim – fotoğraf – karikatür faaliyetlerini öğrenciler tarafından yürütülmesine önem vermektedir. Bu kulübün başına Türkiye çapında karikatür çizen ve kolejimizde yıllardan beri Karikatür dersi veren Raşit YAKALI hocayı getirmiştir. İsteyen öğrenciye Raşit YAKALI’nın yazdığı kitap hediye edilecektir. Yıl boyunca müsait ders saatlerinde öğrencinin isteğine göre resim – karikatür- fotoğraf dersleri verilecektir. Sınıflarda okutulan Görsel Sanatlar dersleri bu kulüpte yetenekli öğrenciler tarafından daha da geliştirilerek gösterilecektir. Yetenekli öğrencilere her türlü kolaylıklarla bu dallarda gelişmeleri sağlanacaktır.

GEZİ KULÜBÜ

Kolejimizin öğrencilerinin toplu halde veya sınıf sınıf müzelere, bale, tiyatro ve operaya, doğal güzellikleri olan yerlere gezi yapmaları temin edilecek, bu kulübe üye olan öğrenciler gezi ile ilgili programlarını ilgili öğretmenlerle birlikte hazırlayacaklardır. Gezi Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Altay Murat ŞİMŞEK getirilmiştir.

MATEMATİK KULÜBÜ

İlginç matematik projeleri hazırlanır.Matematik tarihçesi incelenir.Oyunlarla matematik sevdirilir.Basit şifreleme öğretilir.Üniversite hocalarıyla  matematik ile ilgili röportaj yapılır.

MENTAL ARİTMETİK KULÜBÜ

Mental aritmetik kulübümüzde uyguladığımız abaküs temeli,zihin gelişim programı olan Mental aritmetik eğitimi,çocukların sağ ve sol beyinlerinin koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayarak,çocukların beyin kapasitelerini ve hızlı öğrenme   becerilerini geliştirmektedir.Böylece çocuklar okulda diğer derslerini de daha çabuk algılar ve öğrenir. Bu beceriler sayesinde  hafıza güçleri  gelişen çocuklar derslerde öğrendikleri bilgileri de kolay kolay unutmazlar.Dikkat ve odaklanma  kapasiteleride artar.Anasınıfından itibaren Mental Aritmetik derslerimiz uygulanmaktadır.

ÇEVRE KULÜBÜ

Kolejimizin öğrencilerine toplu halde veya sınıf sınıf müzelere, bale, tiyatro ve opera’ya, doğal gzellikleri olan yerlere gezi yapmaları temin edilecek, bu kulübe üye olan öğrenciler gezi ile ilgili programlarına ilgili öğretmenlerle birlikte hazırlayacaklardır. Çevre kulübü öğrencilerine çevreyi korumayı va çevre bilincini aşılamak. Okulda çevremizi korumayı temiz tutmayı kavratmak. Geri dönüşümün önemini ve geleceğimiz için gerekliliği kavratmak. Geri dönüşebilen maddelerin farkına varmalarını sağlamak amaçlanır.

BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜ

Gençlerimizin bilim ve teknoloji alanındaki kabiliyetlerini ortaya çıkarabilecekleri, araştırmacı sorgulayıcı, üretken, özgüven sahibi bireyler olmasını hedefler. Gençlerde merak duygusu, öğrenme şevki ve keşfetme mutluluğu uyandırmayı amaçlamaktadır. Kulüp faliyetleri dahilinde takım çalışması yapabilme, kendisini ifade edebilme, proje yönetebilme becerilerini geliştirir. Bilginin gençlere anlaşılır bir biçimde aktarılması bunu yaparkende bilginin fark ederek merak duygularının araştırma ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesine olanak sağlar. Bilim ve Teknolojileri Kulübü yöneticiliğine Genel Koordinatör Altay Murat ŞİMŞEK getirilmiştir.

İNGİLİZCE SCRABBLE KULÜBÜ

İngilizce Scrabble kulübünün temel hedefi ,öğrencilerin ingilizce kelime bilgilerini keyifli bir atmosfer sağlayarak arttırmaktır.Öğrenciler kulüp saatlerinde yanlarında getirdikleri sözlükleri kullanarak,yeni kelimeler türetmeyi ,eğlenceli bir ortamda  birbirleriyle ingilizce konuşarak ,ingilizce konuşma yetilerini  geliştirmeyi sağlamış olacaklardır.Okullararası turnuvalar da öğrenci gönderen kulübümüz ingilizce yi seven ve kelime hazinesini geliştirmek isteyen öğrencileri bekliyor…

GAZETECİLİK-YAZARLIK KULÜBÜ

Gazetecilik- köşe yazarlığı – magazin yazarlığı – muhabirlik gibi gazetecilikle ilgili faaliyetleri yürütmek, gazeteciliğe hevesli olan öğrencilerin gazetecilik bilgilerini artırmak için kolejimize tanınmış gazeteciler ve yazarlar davet edilerek dersler – konferanslar verdirilecek öğrencilere devamlı haber yazıları yazdırılarak bu sahada yetiştirilecek ve gazete tesislerine geziler tertip edildiği gibi tanınmış gazeteciler Misal : Uğur Dündar – Yüksel Aytuğ –Mehmet Soysal – Fatih Altaylı – Ertuğrul Özkök vs gibi şahsiyetler davet edilip konferanslar veya seminerler tertip edilecektir.

KÜTÜPHANECİLİK VE KİTAP SEVENLER KULÜBÜ

Bu kulüp üyeleri yeni çıkan kitapları takip edecek, birbirleriyle kitap değişimi yapacak, topladıkları kitapları köy okullarına gönderecek veya köy okullarına gezi tertip edip kitapları beraberlerinde götürecek şehrin muhtelif yerlerinde kitap sergileri açacak, kitap okumanın önemini çevreye yaymaya çalışacak ve yazarlarla okulumuzda söyleşiler düzenleyeceklerdir. Kitap Sevenler Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Tuncay ŞİMŞEK getirilmiştir.

FELSEFE KULÜBÜ

Okul içinde lise öğrencileri arasında  araştırmalar ve çalışmalar yaparak ,felsefeye ilgi ve merak uyandırmak ,özgür,yaratıcı  ve eleştirisel düşünme yeteneğinin gelişmesine ortam hazırlamak,okuma ve arştırmaya teşvik etmektir.

MEZUNLAR KULÜBÜ

Çeyrek asır içinde Ahmet Şimşek Koleji’nden mezun olan tüm öğrencilerin adresleri tespit edilip bu öğrencilere mektup, gazete ilanı, e-mail vasıtasıyla ulaşılacak, mezunlar toplantısı, pilav–döner günü, anma törenleri, buluşma ve sorunları gibi bir araya gelme konuları tespit edilip devamlı birlik ve beraberlik temin edilecektir. Mezunlar Kulübü Yöneticiliğine Genel Koordinatör Altay Murat ŞİMŞEK getirilmiştir.

MAKALELER
VIDEOLAR
FİYATLAR
ANAOKULU FİYAT : TIKLAYINIZ
İLKOKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
ORTA OKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
LİSE FİYAT : TIKLAYINIZ
İLETİŞİM

Atatürk Bulvarı No: 37 Kartal - İSTANBUL

t:

f:

EĞİTİM İMKANLARI
 • Yabancı Dil
  • İngilizce
  • Almanca
 • Ortalama Sınıf Mevcudu
  • 15-20 Kişi
 • Fiziksel Eğitim
  • Akıllı Tahta
  • Bilgisayarlı Eğitim
  • Bire-bir Eğitim
  • Fiziksel ve Teknik İmkanlar
  • Laboratuar Çalışması
 • Eğitim Çalışması
FİZİKSEL İMKANLAR
 • Spor İmkanları
 • Fiziksel
  • Aile Danışmanı
  • Doktor Kontrolü
  • Kamera İle İzleme
  • Psikolojik Danışman
  • Servis
  • Yemekhane
 • Sosyal İmkanlar
  • Fotoğrafçılık
  • El Sanatları
  • Kütüphane
  • Müzik Eğitimi
  • Oyun Eğitimi
  • Sinema Salonu
  • Tiyatro Salonu
  • Yüzme Eğitimi
GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN
YORUM YAZ
OKUL YÖNETİCİSİ MİSİNİZ?