AVANTAJLI KAYIT İÇİN FORMU DOLDUR OKUL SENİ ARASIN

FİYATLAR
ANAOKULU FİYAT : TIKLAYINIZ
İLKOKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
ORTA OKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
LİSE FİYAT : TIKLAYINIZ
YORUM YAP
1 Yorum Ortalama: 5 SEN DE YORUM YAZ
 • Sibel 2018

  Bursa Yönder Okulları velisi olarak, Üstün Dökmen'in eğitim felsesine güvenerek tercih ettiğim okulumuzda, çocuğumun kısa sürede özgüven sahibi olması, kendini en iyi şekilde ifade edebilmesi ve sosyalleşmesi anlamında farklılıkları gözlemledim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha anladım. Hem sosyal açıdan hem akademik açıdan gelişmiş, özgüveni yüksek olan bireyler yetiştiren Bursa'da tek okul olduğunu düşünüyorum.

  Puan: 5
HAKKIMIZDA

Bursa Yönder Okulları bir Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi markasıdır. Bu organizasyonun bir parçası olan Bursa Küçük Şeyler Anaokulları 2008, Bursa Yönder Okulları ise 2013 yılında bu büyük eğitim ailesine katılmıştır.2017-2018 eğitim öğretim yılında ise Bursa Yönder Okulları olarak Üçevler’de yeni yapılan tam donanımlı çağdaş sistemlere entegre yeni kampüste eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.Yönder Okulları, Profesör Doktor Üstün Dökmen ve Uzman Psikolog Süleyman Hecebil’in ‘suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar’ yetiştirmek şiarı ile çıktıkları yolda, öğrencinin ilgi, merak ve motivasyonunun yüksek tutulacağı eğitim ortamlarında öğrenme sorumluluğunu öğrencinin alacağı, deneme, araştırma ve projeye dayalı bir anlayıştır. Yönder Okulları, öğrencilerin araştırma ve öğrenme sorumluluklarını yerine getirmelerini teşvik eden, onların motivasyonlarını gözeten ve farklılığını önemseyen bir eğitim modeli sunar. Öğretmenlerimiz öğreten olmaktan sıyrılıp yönderlik eden, yol gösteren sorumluluklarını yerine getirmeye teşvik eden kişiler olurlar. Çağımızda sonsuz bilgi, sınırsız belge mevcut; hiçbir öğretmenin gücü ise bir öğrenciye bunların hepsini öğretmeye yetmez. Oysaki ışık tutabilir; nasıl, ne şekilde, ne zaman öğrenebileceğini fark etmesini sağlayabilir. Böylelikle öğrencilerimiz, çocuklarımız bizlerin önüne geçebilir, sınırları aşabilir, keşifler yapabilir, çığırlar açabilir. Öğrencilerimiz ezberleyen olmaktan çıkıp, öğrenme sorumluluğunu alan, araştıran, yaratıcı fikir ve projeler üreten, yönderi ve arkadaşları ile işbirliği yapan, sınıfta ve laboratuvarda faaliyetlere aktif bir biçimde katılan, eğitim faaliyetlerinin en önemli aktörü olur.Öğrencilerimiz bir dünya vatandaşı olarak yetişir!
Yönder Okulları, dünyanın önde gelen ülkelerinin kabul ettiği, uluslararası geçerlilikleri almış IBO gibi en önemli uluslararası eğitim örgütleriyle işbirliğini aralıksız sürdürür. Bilginin tek başına yeterli olmadığını belirten, beceri ve tutumların da geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan bu organizasyon ile işbirliğimiz yeni kampüsümüzde de hız alarak devam ediyor olacak. Sonuçları alınmış bir sistem olan, dünyada binlerce seçkin okul tarafından kabul gören ve uygulanan IBO ile işbirliğindeki amacımız, uluslararası kalitedeki eğitim uygulamalarımızın uluslararası kalite ve standartta bir başka kriter tarafından objektif olarak değerlendirilmesidir.
Kendini keşfeden çocukların okulu!
Eğitsel Etkinlikler, okulumuzda eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerimizin çok yönlü ve tüm yönlü gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla ders etkinlikleri ve uygulamaları ile sağlanması mümkün olmayan katkıları "eğitsel etkinlikler" aracılığı ile sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, ilgi ve yeteneklerini, farklılıklarını, becerilerini ve kendilerini kolayca ifade etmek için çok sayıda etkinlik seçme şansına sahiptirler. Bunun için; öğrencilerimiz 4 çeyrek dönemden oluşan okul takvimimizde "her çeyrek dönemde yeni ve farklı" seçimler yapabilir. Voleybol, basketbol, futbol, aikido, satranç, oryantiring, yüzme, buz pateni, keman, piyano, gitar, ritim, koro, orkestra, bale, modern dans, halkoyunları, jimnastik, tasarım ve mühendislik atölyeleri gibi otuzdan fazla seçeneğin olduğu bir havuzdan istediklerini seçerek eğitim öğretim dönemi boyunca gerekli çalışmaları yapabilir. 
Çok dilli çocuklar yetiştirmek bizim işimiz!
Öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri objektif bir ölçme değerlendirme sistemiyle başarılarının uluslararası standartlarda belgelendiği Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen  sınavlarla ölçülmektedir.
Globalleşen dünyamızda İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil bilmenin de önemini göz önünde bulundurarak dünyada en çok konuşulan ikinci yabancı dil olan İspanyolca eğitimi okulumuzda 4. sınıftan itibaren verilmektedir. İspanyolca öğretiminde de "Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planı" esas alınmaktadır. 8. Sınıfın sonunda öğrencilerin B1 seviyesine ulaşması hedeflenmektedir. Öğrencilerimizin İspanyolca seviyeleri Avrupa dil kriterleri çerçevesinde geliştirilen uluslararası İspanyolca sertifika sınavı olan DELE ile ölçülmektedir.
İyi insan yetiştirmek!
Bir toplumun geleceğinin iyi yetişmiş, karakter sahibi bireylere bağlı olduğu gerçeği kaçınılmazdır. Bilgi ancak değerle birleştiğinde anlam kazanır. Çünkü değerler kişinin yaşamına yol gösteren ilkelerdir. Değerler, zaman, bireysel ve kültürel özellikler değişse bile ahlaki standartların bir parçası olarak kalan evrensel bir yaşam becerisidir. Bu sebeple okulumuzda çocuklarımızın sağlam karakterli kişiler olarak yetişmeleri ve çevreden gelecek olumsuz etkilere karşı durabilmeleri için onlara gerekecek değerleri içeren etkinliklerle birlikte ‘’Değerler Eğitimi’’ programı uygulanmaktadır.
Zorlama olmadan, eğlenerek, sorumluluk alarak öğrenmek mümkün!
Eğitim programlarımızın amacı keyifli ve kalıcı öğrenme etkinlikleri ile öğrencinin öğrenme sürecinin en önemli aktörü olarak rol almasını sağlamaktır. Bu amaçla düzenlenen eğitim programlarımız öğrencilerde; ilgi uyandıran, dikkat çeken, merak ettiren, araştırma ve öğrenme heyecanı ortaya çıkaran, öğrencin motivasyonunun sürekliliğini sağlayan, öğrenme sorumluluğun öğrenci tarafında üstlenilmesini kolaylaştıran ve mümkün kılan özellikte hazırlıyoruz. Programa ilişkin amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için her bir ders saatini, etkinliği, materyali ve teknolojik araç - gereçleri ile bir ekip çalışmasının ürünü olarak görüyoruz. Bu sistemle yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri öğrencide akademik başarıyı çok daha kolay ve kalıcı olacak olarak sağlamaktadır. Bizler bunun sonuçlarını en iyi şekilde 8. Sınıf öğrencilerimizin TEOG sonuçlarında görmekteyiz. Nasıl ve ne şekilde öğreneceğini öğrenen çocuklar, sorumluluklarını yerine getirerek ve tabii en iyi Yönderlerle verimli çalışarak üstün başarılar sağlamaktadırlar.

MAKALELER
VIDEOLAR
FİYATLAR
ANAOKULU FİYAT : TIKLAYINIZ
İLKOKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
ORTA OKUL FİYAT : TIKLAYINIZ
LİSE FİYAT : TIKLAYINIZ
İLETİŞİM

Demirci Mah. Kavaklıdere Cd. No:15/A

t:

f:

EĞİTİM İMKANLARI
 • Eğitim Çalışması
  • Uygulamalı Dersler
  • Teog Hazırlık
  • Sosyal Sorumluluk
  • Proje Çalışmaları
  • Ölçme-Değerlendirme
 • Fiziksel Eğitim
  • Laboratuar Çalışması
  • Fiziksel ve Teknik İmkanlar
  • Bire-bir Eğitim
  • Bilgisayarlı Eğitim
  • Akıllı Tahta
 • Ortalama Sınıf Mevcudu
  • 15-20 Kişi
 • Yabancı Dil
  • İspanyolca
  • İngilizce
FİZİKSEL İMKANLAR
 • Sosyal İmkanlar
 • Fiziksel
 • Spor İmkanları
 • Anaokulu Eğitim Süresi
 • Anaokulu Beslenme
GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN
YORUM YAZ
OKUL YÖNETİCİSİ MİSİNİZ?