MAKALELER

5 Maddede Doğru Okul Seçimi

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 08 Mart 2018

dogru okul secimi nasıl yapılır?

Özellikle erken kayıt dönemleri yeni okula başlayacak çocuklar için en uygun kararların verileceği süreç olarak kabul edilmektedir. Velilerin okullar ile aktif bir şekilde diyalog halinde kalması halinde çocuklar için doğru kararlar verilmiş olacaktır. Yine okul seçimi tercihinde bulunur iken uzun vadede eğitim giderlerini karşılama durumunuzda dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.

  1. Ulaşım imkânları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Özellikle küçük yaş grubunda ki öğrenciler için özel durumlar dışında uzak okulların tercih edilmemesi uzman psikologlarca önerilmektedir. Erken kalkmak ve yolda geçirilen uzun saatler öğrencilerin performansında düşüşlere yol açmaktadır. Bu neden ile özel okul seçiminde bulunurken olabildiğince konakladığınız yere yakın olmasına özen göstermelisiniz.
  2. Eğitim materyallerinin zenginliği eğitim esnasında performansı artıracak bir diğer unsurdur. Bu konuda özel okulların zenginliğine de dikkat etmelisiniz.
  3. Olabildiğince öğretmenler ile konuşmaya özen göstermelisiniz. Öğretmenler yahut diğer eğitmenlerin sizlere hitap tarzı verecekleri eğitimin kalitesi hakkında ipuçları verecektir.
  4. Dil bilmek günümüzde bir lüks olmaktan çoktan çıkmış ve bir ihtiyaç haline gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren alınan dil eğitimlerinin kalitesinin tartışılır olmasından ötürü günümüzde birçok birey uzun yıllar dil eğitimi almasına rağmen hala nasılınızdan öteye gidememektedir. Bu neden ile dil eğitimi konusunda ki yeterliliklerini mutlaka incelemelisiniz.
  5. Tercih etmeye niyetlendiğiniz özel okul yahut kolej eğitimlerin de teknolojinin kullanım oranı da eğitim kalitesi hakkında bir takım ipuçları vermektedir. Bu neden ile okulların yabancı dil kadar teknolojik bakımdan da gereken tüm imkânları sunması gerekmektedir.

Bahsettiğimiz tüm bu unsurlar konusunda hassas davranan bireyler çocuklarını ilkokul, ortaokul ve lise eğitimleri konusunda doğru yönlendirebileceklerdir. Disiplini elden bırakmadan sizlerde okul ve eğitimciler ile iş birliği içerisinde olarak çocuklarınıza doğru bir kariyer çizme konusunda destek sunabilirsiniz.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN