MAKALELER

Çocuğum ve Ben: Özel Okul Seçimi – Sancaktepe, Ataşehir, Ümraniye Özel Okullar – Yazı Dizisi “Bölüm-2”

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 03 Şubat 2018

Geçen seneki özel okul bursluluk sınavlarını çok sıkı takip ettim. Çocuğum 5.sınıfa başlayacağı sene birçok özel okul bursluluk sınavı uyguluyordu. Özellikle kendi evime ve işime yakın yerlerdeki özel okulların bursluluk sınavlarını takip ederek, toplam 5 adet okulun sınavına kayıt oldum, aslında olduk. Çünkü asla kendi başıma karar vermedim. Mutlaka çocuğum ile oturup; okulun yerine, evimize ne kadar yakın olduğunu, tahmini servisin eve varış süresine, kampüs ve eğitim özelliklerine, hangi yabancı dil eğitimi verdiğine, havuzuna, spor salonuna kadar her detayı beraber inceleyerek bu sınava gireceğimiz okullara karar verdik.  Tabii ki, birde okul yorumlarına. Kötü birkaç veli yorumu olan okulu gerçekten değerlendirmeye almadık. Yorumları özellikle; Google ve www.ozelokulburada.com üzerinden inceledik. Bu sitede benim dikkatimi çeken okulun tarafını tutan ve sadece pozitif yorumları yayınlamayan bir site olması. Herhangi bir site için olumsuz bir eğitim yorumu görebiliyorsunuz.

özel okul, kolej, okul

Konumuza geri dönelim. Ne yaptık? Ataşehir, Ümraniye, Sancaktepe bölgeleri üzerine yoğunlaştık. Yine ozelokulburada.com’un; HaritadaBul özelliği ile evimize ne kadar yakın olduğunu kontrol ettik. Yukarıda belirttiğim özel okulun özellikleri üzerine yoğunlaştık ve toplam 5 adet okula karar kıldık. Bunlardan sadece 2 okul aynı gün ve saat sınavları çakışmıştı, bizde aramızda karar vererek içimize en sinen özel okulun sınavına girmeyi istedik.

Çocuğumun 4.sınıfa kadar mahallemizdeki devlet okuluna gidiyordu. Bu süreçte sınıflar her ne kadar kalabalık olsa da öğretmeni açısından çok şanslıydık. Eğitim odaklı ve çok düzgün bir insandı. O yüzden sadece okulun imkânları ile kalmayarak biz de daha fazla öğrenmesi için takviye edici çalışmalar yaptık.

Saygılarımla..
Nermin G.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN