MAKALELER

Çocuğumu Nasıl Bir Okula Göndermeliyim?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 17 Mart 2018

çocuğumu nasıl bir okula göndermeliyim

Çocukların gelecekte daha iyi bir yaşam sürmesi her anne babanın istediği bir şeydir. Bu isteklerini gerçekleştirmek için de birçok tavizler vermektedirler. Anne ve babaların çocuklarının gelişimine katkı bulunmak amacıyla kendilerine sorduğu ilk soru şüphesiz ‘çocuğumu nasıl bir okula göndermeliyim?’dir. Biz de bu konu hakkında size birkaç tavsiyede bulunmak amacıyla araştırma yaptık ve sizler için paylaşma gereği duyduk.

Çocuklarınızın hangi okula gideceğini karar vermeden önce yapmanız gereken ilk şey çocuğunuzu tanımak olacaktır. Çocuğunuzu tanıdıktan sonra okul seçme sürecine başlayabilirsiniz. Bu okul seçme süreci her ailenin önceliğine göre değişmektedir. Bununla birlikte size verebileceğimiz öneriler aşağıdaki gibidir.

Okul seçmede öncelik olan elbette ki öğretmenlerdir. Alanında uzman, çocukların dilini anlayan ve vermek istediklerini ifade edebilen bir öğretmen elbette ki en iyi öğretmendir. Çocuk psikolojisinden anlayan eğitimcilerin olması da gerekmektedir.

çocuğum ve özel okullar

Okulun karar alma mekanizmaları da özel okul seçme açısından oldukça önemlidir. Demokratik kararlar alabilen ve öğretmenlerin yönetimden mutlu olduğu okullar araştırılıp seçilmelidir. Ayrıca okulun yapısının eğitim ortamına uygun olması gerekmektedir. Geniş ve ferah sınıfların olduğu, teknoloji alt yapısının olduğu okullarda öğrenciler rahat bir öğrenim görebilirler.

Spor, müzik ve resim gibi çeşitli aktivitelerin de olması gerekmektedir. Böylece çocuklar sadece tek yönden değil birçok yönden gelişirler. Günümüzde globalleşen dünyayla birlikte yabancı dil eğitimi de oldukça önemlidir. En az bir tane yabancı dilin tamamen öğrenilebildiği okullar önceliğiniz olmalıdır. Verdiğimiz bu bilgilerle aklınızdaki soruların yanıtlanmış olmasını temenni ediyoruz.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN