MAKALELER

En İyi Okul Seçimi Nasıl Yapılır?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 08 Mart 2018

Ebeveynler çocuklarının, daha kaliteli ve yüksek verim alacakları okullar da eğitim almalarını istemektedirler. Bu neden ile sınıf atlayan çocuklar için okul tercihi gayet önemini korumaktadır. Velilerin okul tercihinde bulunurken cevaplamaları gereken bir takım sorular vardır. Bu sorulardan en çok sorulanı, ‘çocuğumun yetenek ile ilgi ve ihtiyaçlarını en iyi tanıyabilecek okul hangisidir?’ olmaktadır. Spor yahut müziğe yetenekleri olan ve alanında uzman öğretmenler tarafından doğru yönlendirilen çocuklar ileri de başarılı birer birey olabilmektedir.

özel okul seçimi

Tercih edilecek okulun benimsemiş olduğu eğitim ile vizyonu, okul tercihinde ciddi rol oynamaktadır. Gelişme ve keşfetme döneminde ki çocukların bireysel farklılıklarını gözetmeyi önemseyen ve bu amaç güdülerek öğrenci- öğretmen ve rehberlik iş birliği içerisinde doğru eğitimler sunmakta olan okullar, öğrencilere daha cazip gelmektedir. İlgi ve yeteneklerini keşfetme ve devamında gelen doğru yönlendirmeler neticesinde yürütülen faaliyetler, öğrenim görmekte olan bireylerin algılarını açacağından geri dönüşleri daha sağlıklı bir şekilde edinilecektir.

Okulların fiziki şartlarının yeterliliği ile beslenme ve temizlik standartlarına uygunluğu da okul tercihini etkileyen en önemli hususlardandır. Aynı zamanda eğitim kadrosunun yeterliliği de çocuklara doğru ve kaliteli eğitimin sunulması anlamında son derece önemlidir.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN