MAKALELER

Kodlama Eğitimi Nedir?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 24 Mayıs 2018

kodlama-eğitim-nedir

Programlama yani büyük bir çoğunluğun bildiği adı ile kodlama; belirli şartlar ile düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelmektedir.

Elektronik devre ile mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizinine kodlama denilmektedir.

Hemen hemen pek çok okul ve kolejlerde özellikle de ilkokul çağında ki öğrencilere kodlama eğitimleri verilmektedir.

Kodlama eğitimi alan çocuklar dijital teknolojinin faaliyet sürecini daha iyi idrak edebileceklerdir. Bu durum ise hem kişisel hem de zihin gelişimleri açısından hayli etkili olmaktadır.

Kodlama Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

kodlama-eğitiminin-faydaları-nelerdir

Programlama eğitiminin sunduğu temel faydaların yanı sıra çocukların keşfetme süreçlerini en verimli şekilde değerlendirmektedir. Kodlama eğitimi ile birlikte yeteneklerinin farkına varan çocukların problem çözümleme konusunda daha etkili neticeler ortaya çıkardıkları görülmektedir.

Kodlama eğitimi veren özel okullara erişmek istiyor iseniz sizlerde sitemizi inceleyebilirsiniz.

Çocuklar kodlama eğitimleri sayesinde hesaplı düşünmeyi öğrenmektedirler. Kod okumak ve yazmak, çocuklarca kavranmaya başladıkça bilgisayarlara benzeyen metodik süreçleri öğreneceklerdir.

Çocukların korkulu rüyası olarak nitelendirilen matematik dersleri, alınan kodlama eğitimleri sayesinde daha kolay bir şekilde idrak edilebileceklerdir. Analizler neticesinde çözülemeyen problemler kalmayacaktır.

Kodlama Dersi Beraberinde Ne Getirecek?

kodlama-dersi-ve-özel-okul

Günümüz bildiğiniz üzere teknoloji devri. Yaklaşık 50 yıl içerisinde günümüzde etkin olan pek çok mesleğin geçerliliğini yitirmiş olacağının bilincinde olarak kodlama eğitimini özel okullar bünyesinde, alanına hakim eğitmenler tarafından verileceğini hatırlatmak isteriz.

Kodlama’nın eğitim alanına dahil olması ile öğrenciler mezuniyetlerinin ardından kolaylık ile iş imkanına sahip olabileceklerdir.

Ülkemizin teknolojik gelişmelere ayak uydurması bakımından da oldukça etkilidir. Sizlerde çocuklarınızın kodlama eğitimi ile birlikte verimli bir eğitim süreci geçirmesini ve daha donanımlı bir birey olmasını istiyor iseniz tercihlerinizi özel okullardan yana kullanabilirsiniz.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN