MAKALELER

Matematik Dersine İlgiyi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 02 Nisan 2018

özel okullar ve matematik dersi

Öğrencilerin, hemen her derse olan ilgilerini arttırmanın en etkili yolu onları heveslendirmekten geçmektedir. Sizlerde çocuklarınızın en kaliteli eğitimi alması için onları İstanbul özel okulları’na yönlendirir iseniz hem rehber öğretmenler hem de alanında uzman branş öğretmenleri sayesinde derse olan ilgisinin artmasını sağlayabilirsiniz. Özel okullar, devlet okullarından farklı olmak ile birlikte tercih ederek kadrosuna aldığı öğretmenlerin alanlarında deneyimli olmalarını istemektedir. Elbette bu durumda başarıyı beraberinde getirmektedir.

Ders Çalışma Sürecinde Motivasyonun Önemi Nedir?

matematik dersi

Öğrenciler bazen bazı dersler için hayli emek verir, ancak bu çalışma yeterli gelmediğinden karşılıklarını her zaman alamayabilmektedir. Bu gibi durumlarda öğrencilere motivasyon takviyesi yapmak gayet doğru bir adım olacaktır. Bazen dış bazen de iç kaynaklı motivasyonlar öğrenciler de başarıyı da beraberinde getirmektedir. Dış kaynaklı motivasyonlar, öğrenen kimsenin kontrolü dışında gerçekleşen bir ödül ile oluşan motivasyondur. İş ortamında başarılı çalışmalar neticesinde alınan övgü dolu sözler örnek verilebilmektedir.

Motivasyonlar bazen öğretmenlerin kişiliklerine de odaklanabilmektedir. Dersi veren öğretmenler mesleğini sevmediği yahut öğrenciye iyi bir aktarım yapamadığında öğrenciler tarafından dersten uzaklaşılmakta ve ‘nasıl olsa yapamıyorum’ diyerek kendilerini dersten geri çekmelerine neden olmaktadır. Özellikle matematik dersi henüz alınmaya başlanmadan öğrencilerin tepkisi ile karşı karşıya kalmaktadır.

Bu durum ilkokul’dan gelen bir durumdur ki çocuklarınızı özel ilkokul eğitimlerine tabi tuttuğunuz da öğretmenlerin kaliteli ders anlatımı sayesinde öğrenciler matematikten korkmaktan vazgeçecek ve ileri ki eğitim dönemlerinde herhangi sorun ile karşı karşıya kalmayacaklardır.

Matematik Dersini Eğlenceli Hale Getirmenin Yolları Nelerdir?

özel okullar ve matematik dersi

Ebeveynlere, çocuklarına matematiği eğlenceli hale getirmek için pek çok seçenek sunulmaktadır. Süreç zorlu olmak ile birlikte alanında uzman kişilerden destek alındığı takdirde bu durum hayli kolay olacaktır. Sizlerde alanında uzman kişilerden bu konuda destek talep edebilirsiniz. Matematik beyin gücü gerektiren bir yetenektir. Bu durum ilk etapta çocuklar için zor gelebilmektedir. Ancak hemen her derste olduğu gibi ilk iş sevmekten başlamaktadır.

Öğrencinin matematiğe her ne kadar ilgisi olsa da modern dünyanın gerisinde kalındığı takdirde ne yazık ki başarı yakalanamamaktadır. Matematik dersini daha eğlenceli hale getirmek için sizlerde puzzle, çeşitli paradokslar ve birtakım oyunlar ie süreci destekleyebilirsiniz. Çocuklarımızın daha kaliteli bir eğitim alması adına sizlerde tercihlerinizi alanında uzman özel okullar ve öğretmenlerden yana kullanmalısınız.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN