MAKALELER

Meslek Seçimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 01 Nisan 2018

okul ve meslek seçimi

Üniversite yahut bölüm seçimleri hayatlarımızın ileri ki zamanlarını etkileyecek en önemli tercihlerden bir tanesidir. Seçimlerin bilinçli ve doğru yapılması, mezun olduktan sonra iş alanlarında faaliyete başladığınız zamanlarda işe severek gitmenize ve beraberinde gelen başarıyı da tatmanızı sağlayacaktır.

Üniversite tercihlerinden önce öğrenciler, özel okullar da görevli rehber öğretmenleri ile iletişime geçmeli ve bu konuda bir yönlendirme istemelidirler. Kişi kendinde ki yetenekleri bildiği takdirde gelecekte ki beklentilerini hesap edebilmektedir. Baskı altına girmeden, hür iradesi ile seçimlerini gerçekleştiren öğrenciler, kendilerine en uygun mesleği de edinebilmektedir.

Becerileri ile Yeteneklerini Göz Önünde Bulundurmalısınız

istanbul özel okullar

Üniversite ve hali ile meslek seçimlerinizde dikkate alınmas gereken en önemli hususlardan biri ilgi alanlarınız olmaktadır. Yeteneğiniz ve ilgi alanınız hangi faaliyetlere meyilli ise unlar üzerinde durmak sizlere fikir verebilmektedir. Hayaliniz de ki mesleği düşünerek işe başlayabilirsiniz. Hayalinizde ki meslek ile mutlu ve huzurlu olacağınızı hissediyor iseniz o mesleğe erişmek için atmanız gereken adımların neler olduğu konusunda alanında uzman kimselerden destek alabilirsiniz.

Özellikle İstanbul özel okulları ile birlikte çocuklarınız daha kaliteli bir eğitim alacaktır. Sunulan teknolojik imkânlar ve öğretmenlerin alanlarında hayli deneyimli olması öğrencilerin aldıkları bilgilerin kalitesini ve kalıcılığını artırmaktadır.

Başarılı olmak her zaman sizleri mutlu etmeyebilir. Bunu göz önünde bulundurduğunuz da ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre mi, yoksa başarılarınıza göre mi tercih yapmanız gerektiğinin cevabını bulabilirsiniz. Tamire elverişli elleriniz olabilir, insanlar ile ileitşim konusunda hiç sıkıntı çekmeyebilir ve empati, yeteneğinizi geliştirmiş olabilirsiniz. Bu yeteneklerinizi kullanmanız sizleri hayli rahatlattığından meslek seçimlerinizi de ona göre belirleyebilirsiniz. Aileler ve öğretmenler bu konuda öğrencilere destek sunabilmelidir. Mesleklerini seve seve icra eden bireylerin görevlerinde kalmaları dileği ile. 

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN