MAKALELER

Okul Tercihim ve Gelecekteki Mesleğim

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 19 Mart 2018

özel okul tercihim

Ebeveynler çocuklarının yüksek verim alacakları okullarda eğitim almalarını isteyerek daha kaliteli bir hayat süreceklerini düşünmektedirler. Bu konuda kesinlikle haklı olan bireyler çocukları için dönem ve hatta yıl öncesinde özel okul ile kolej eğitimi arayışına girmektedirler. Ancak öncesinde velilerin cevaplaması gereken bir takım sorular vardır. Çocuklarınızın ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarını tanıyacak okullar ve niyahetinde öğretmenler ile sizlerde çocuklarınızın okul tercihini ve gelecekteki mesleğini alanında uzman kişilerin desteği ile çözmesini sağlaması konusunda yardım edebilirsiniz.

Doğru Okul Seçimi Nasıl Yapılır?

doğru okul seçimi

Erken kayırt dönemleri yeni okula başlayacak çocuklar için kararlarını daha doğru vermeleri ve disiplinli bir şekilde uygulayabilmeleri adına son derece önemlidir. Okul seçimlerinde ulaşım imkânları göz önünde bulundurmalıdır.  Özel durumlar dışında uzak okul tercih edilmemesi önemlidir.  Eğiitm materyallerinin zenginliği de eğitim esnasında performansı artıracak bir diğer unsurdur.  

Öğretmenler konusunda da özen göstermeniz çocuğunuzun okula alışma süresi bakımından son derece önemliyken öğrenciler sevdikleri öğretmenler ile daha fazla paylaşımda bulunacak ve bu sayede fikir yönlendirmesi konusunda daha kaliteli ve sonuca hedefli bir şekilde odaklanabileceklerdir. Özel okul teşvik, sizlere istediğiniz okulda okuma imkânı tanımaktadır. Sunulan bu imkân sayesinde sizlerde gelecekte istediğiniz mesleği daha kolay elde edebilirsiniz.

Okul Tercihi Gelecekteki Meslek Bakımından Neden Önemlidir?

okul tercihim

Öğrencilerin üniversite sınavı sonrası tercih edecekleri bölüm şayet okul bittikten sonra başka alana yönelmezler ise geleceklerini ve yaşam kalitesini etkileyecek meslek olmaktadır. Sizlerde bu denli hayat kalitenizi etkileyecek meslek tercihlerinizi öncesinden göz önünde bulundurulmalı ve ona göre ilkokul, ortaokul ve lise tercihlerinde bulunmalısınız.

Öğrencilerin üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunurken, yaklaşık % 25-30 civarının tercihlerini punanları doğrultusunda plan yaptığı ortaya çıkmıştır. Öğrencilerin % 2,8 i tercih ettiği üniversitelerde bölümlerin pek önemli olmadığını belirtiyor iken kalan % 15.1’i de bölümün önemli olduğunu ancak üniversitenin önemli olmadığını söylemektedir. Sizlerde alanında uzman kişiler aracılığı ile doğru okul tercihi bulunabilmek için sitemizi inceleyebilir ve geleceğinizi belirleyip kariyerinizde ciddi etkilerde bulunan okullara erişim sağlayabilirsiniz.

 

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN