MAKALELER

Özel Okul mu? Devlet Okulu mu?

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 21 Mart 2018

özel okul

Ebeveynlerin okul seçimlerinde en belirleyici kriterler; akademik başarı ile güvenli okul ve yabancı dil eğitiminin verilip verilmemesidir. Velilerin okul tercihlerinde birçok soru daha cevap aramaktadır. Sizlerin bu süreci daha kolay atlatabilmesi adına okul arayışı içinde olan birçok veli ile gerçekleştirdiğimiz diyaloglarda sizler için sorabileceğiniz, merak ettiğinizi düşünüğümüz sorulara cevap aradık.

Özel okul tercihlerinde gündem de olan soru ve sorunların birden çok belirleyicisi vardır. Ancak son yıllarda etkisini gösteren birkaç önemli etkenden bahsedilmektedir. Bu etkenlerden en önemlisi ise özel okulların daha kaliteli bir eğitim için sunduğu teşviklerdir.

Veliler, çocuklarının daha kaliteli bir eğitim alarak geleceğini sağlam temeller üzerine kurması için özel okulları tercih etmektedir. Hem teknolojik hem de ekonomik gelişimler hayli etkili olmaktadır. Özel okulların + 2 dilli dünya vatandaşı yetiştirmesi sosyal etkinliklerinin içeriğinin zengin olması ve yurtiçi – yurtdışı projelerde öğrenci değişim programlarını yürütmeleri özel okulları terch nedeni haline getirmiştir.

Özel Okulların Tercih Edilmesini Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

özel okul mu devlet okulu mu

Özel okulların devlet okullarına nazaran tercih edilmesini etkileyen birçok unsur vardır. Bunlardan kısaca bahsedelim.

  1. Burs olanakları
  2. Yabancı dil eğitimi
  3. Uluslararası eğitim programları
  4. Sosyal etkinlikler
  5. Veli - okul iş birliği

Veli – okul iş birliğinden başlayalım. Veli ile en doğru şekilde ve zamanında kurulan diyaloglar özel okul eğitiminin artıları arasında sayılmaktadır. Okul ve ebeveyn desteği ile sorumlululuklarının bilincine varma konusunda daha hızlı sonuç elde edebilen çocuklar için güven ortamı da sağlanmış olacaktır.

Özel okullar öğrencilerin akademik yönden gelişmesini hedefler iken bir diğer yandan da sanattan spora her alan da becerileri ile yeteneklerini keşfetmeleri konusunda destek sunmaktadır. Sizlerde alanında uzman okulları tespit edebilmek için sitemizi inceleyebiir, birbirinden güvenilir ve kaliteli okullara erişim sağlayabilirsiniz.

Özellikle özel okul arayışı içerisinde olan ebeveynlerin tercihlerine etki eden en önemli unsurlardan biri verilen yabancı dil eğitimleridir. Küreselleşen dünya içerisinde öğrenciler daha sağlıklı bir iletişim ve kariyer planı oluşturabilmek adına + dil eğitimine ihtiyaç duymaktadırlar. Özel okullar ise öğrencilerin bu ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılamaktadır. Sizlerde alanında uzman okullar aracılığı ile bahsi geçen avantajları elde etmek istiyor iseniz sitemiz içerisinde birbirinden kaliteli okullara erişebilirsiniz.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN