MAKALELER

Özel Okullar Desteği ile Sizlerde Çocuklarınızı Donanımlı Yetiştirebilirsiniz!

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 06 Temmuz 2018

Hayat boyu öğrenme sistemini kendilerine ilke edinen nitelikli öğretmenler aracılığı ile öğrencilere mentörlük yapılarak gelişimleri konusunda destek sunulmaktadır.

Yeni nesil ödev anlayışı sayesinde ise sınıf içi öğrenimi ve çeşitli uygulamalar özel okullar sayesinde eğlenceli hale gelmektedir.

Akran öğrenimi sayesinde öğrencilerin öğreterek öğrenmeleri sağlanmakta ve özel okullar bu konuda hayli başarılı neticelere imza atmaktadır.

Bunun yanı sıra proje tabanlı öğrenme modeli ile birlikte de sınıflar arası ortak projelerin yürütülebilmesi daha kolay olmakta, projelerin çözümlenmesi ile de öğrenim içselleştirilmektedir.

Peki, Özel Okulların Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

 1. Eğitim sürecinde günümüzde en önemli açıklardan biri olan teknoloji istihdamı konusunda gerekli altyapılar sağlanmakta olup, ülke ekonomisine katkıda bulunacak aynı zamanda dünyaya yayılacak teknoloji markalarının oluşmasında ki temel eğitimleri verebilecek.
 2. Özel okulların sunduğu en önemli avantajlardan bir diğeri de alanında uzman öğretmenlerden sağlanacak olan dil hâkimiyetidir.
 3. Öğretmenlerin öğrenci takibi, özel okullar sayesinde daha sıkı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemektedir.
 4. Özel okullarda sunulan eğitimlerde daha iyi idrak olunabilmesi ve her öğrenci ile daha fazla ilgilenilmesi amacı ile sınıf mevcudu devlet okullarına nazaran daha az tutulmaktadır.
 5. Özel okulların, sunduğu sosyal ve kültürel aynı zamanda sportif aktivitelerin daha fazla olması ve yetenekler doğrultusunda da yönlendirmelerin yapılması da özel okulların öğrencilerine kazandırdıklarının artılarındandır.

En İyi Özel Okullar Hangileridir?

Devlet okullarının öğrencilere yeterli imkânları sunamaması ve prestijli bir kariyer erişimi sağlayamadığından ötürü ebeveynler çocukları için en iyi özel okullar arayışına girmiştir. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz özel okullara yine sitemiz içerisinden erişim sağlayarak daha donanımlı bir geleceğe merhaba diyebilirsiniz.

 • Asil Okulları
 • Uğur Okulları
 • Mektebim Okulları
 • Form Kolejleri
 • Devr-İ Âlem Eğitim Kolejleri
 • Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TİNK)
 • Düşünür Kolejleri

Gördüğünüz üzere eğitim alabileceğiniz birbirinden farklı okul seçenekleri bulunmaktadır. Bu okullar hakkında detaylı bilgi edinebilmek için sitemizi inceleyebilir yahut okullar ile iletişime geçebilmek için yine site içerisinde yer alan iletişim kanallarını kullanabilirsiniz. En iyi özel okullar ile sizlerde başarılı ve donanımlı bir geleceğe merhaba diyebilmek istiyor iseniz tercihlerinizi Özel Okul Burada adresinden yana kullanabilirsiniz.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN