MAKALELER

Sanal Gerçeklik (VR) Destekli Kimya Dersleri Başladı

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 27 Aralık 2017

Sanal gerçeklik destekli kimya dersini deneyimlemek ister misiniz? Tanıtım videosu ve uygulamanın indirme linki dahil tüm detaylar haberin içeriğinde.

Video Linki.

Sanal Gerçeklik Destekli Kimya Dersleri Başlıyor.

özel okul kimya dersleri                     

Londra merkezli şirket MEL Science, geçtiğimiz Perşembe günü Google Cardboard ve Daydream özellikli sanal gerçeklik kimya derslerini özel okullara sunmaya başladı. Şirket ilk olarak 2017 yılının ortalarında öğrencileri kimya hakkında bilgilendirme sürecini kolaylaştırmak amacıyla bir eğitim yeniliği olarak sanal gerçeklik (VR) destekli çalışmalarına başlamıştı. Kapsamlı testlerin ardından yeni dersler kurumlara satın alınabilecek şekilde Google Play Store'dan indirilebilen bir Android uygulaması şeklinde sunuluyor. Şu an toplam 28 ders bulunmakta ve bunların hepsi İngiltere eğitim müfredatıyla uyumlu olacak şekilde tasarlanmış. Bu nedenle Avrupa'nın diğer bölgelerindeki özel okulların eğitim sistemleri ile de oldukça uyumlu.

MEL Science'un sunduğu sistem ile; eşzamanlı olarak, hem kimya öğrenimini hem de VR deneyimlerini kolayca kontrol etmelerine, dersler arasında hareket etmelerine ve içinde etkileşim kurmalarına izin verecek şekilde tasarlanmış yeni bir "Öğretmen Modu" eklenmesiyle de özdeşleşti. Uygulama öğrencileri sanal bir laboratuvara yerleştiriyor ve böylece moleküler ve atomik öğeler üzerinde çeşitli öğeleri hareket ettirerek deneyimleyebiliyor. Hatta kendi atomlarını yaratabiliyorlar.

Çözümünü özel okullara dağıtma sürecini kolaylaştırmak için MEL Science, uzmanlaşmış bir VR kiti üreticisi ve dağıtıcısı olan RedBoxVR ile ortaklık içerisinde. İkili birlikte öğretmenlerin sınıflarına tamamen yeni bir boyut getirmelerine ve öğrencilere son derece kapsamlı ve unutulmaz öğrenme deneyimleri kazandırmalarını umdukları eksiksiz bir eğitim çözümü sunuyor. Hâlihazırda, Google Daydream veya Cardboard ve uyumlu Android akıllı telefonları tarafından desteklenen kulaklıklara sahip olan özel okullar, MEL Science'un yazılımını doğrudan İngiliz şirketinden kullanmak için bir lisans satın alabilirler. Yazılım ve ona eşlik eden Öğretmen Modu için yıllık bir lisans cihaz başına 49,90 $, özel kullanım içinse üç bölümlü paketler her biri 9,90 $. Kendi atomlarınızı yapmanıza izin veren tanıtım dersi herkes için ücretsiz ve aşağıdaki Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.melscience.melchemistry&hl=tr

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN