MAKALELER

TEOG Sınavında Özel Okulun Farkı

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 23 Mart 2018

teog ve özel okul

Sürekli değişen eğitim sistemi ile birlikte veliler de çocuklarınının daha iyi bir eğitim alarak geleceklerini garanti altına almak ve onların daha kaliteli, prestijli bir hayat yaşayabilmeleri için sürekli olarak araştırma içinde bulunmaktadırlar. Teog sınavında özel okulun farkından bahsetmeden evvel TEOG nedir, bundan bahsedelim. TEOG 8. sınıf öğrencileri için 12 merkezli ortak sınavın kısa adına denilmektedir. Merkezi ortak sınavın yapıldığı dersler; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji ile TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisidir. 

TEOG merkezli ortak sınavlar kapsamında birinci dönem 6, ikinci ders 6 olmak üzere toplamda 12 ortak sınav yapılmaktadır. 3 Yazılısı olan derslerin ikinci ve iki yazılısı olan derslerin birinci yazılısı ortak yapılmaktadır. Her sınavda ortalama 20 soru sorulmakta ve bu soru çoktan seçmeli tercih edilmektedir.

Türkçe, Matematik, DinKültürü ve Ahlak Bilgisi birinci gün sınavları iken, ikinci gün sınavları ise Fen ve Teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil’dir. Sizler bu yoğun süreci geleceğinizi önemseyen bir okul aracılığı ile devam ettirmek istiyor iseniz İzmir özel okulları bu anlam da tüm ihtiyaçlarınıza cevap sunacaktır. Özel okullara erişmek için sizlerde sitemizi inceleyebilir, okul yahut şehre göre arama gerçekleştirebilir ve bu konular hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ebeveynlere TEOG Sınavı Öncesi Öneriler

özel okul ve teog sınav önerileri

Eğitim sisteminin sürekli değişkenlik göstermesinden ötürü öğrenciler, küçük yaşlardan itibaren bir takım sınavlara tabi tutulmaktadır. Bu yoğun ders çalışma sürecini stres ve koşuşturmaca içersinde geçiren çocuklarınıza güçlü değil dayanıklı olmayı öğretmeniz gerekmektedir.

Dayanıklı olmaktan kasıt; yorulabilir ve güçlerinin tükendiğini hissedebilirler. Onlara düşmenin değil, her defasında yeniden ayağa kalkmanın değerini öğretebilirsiniz. Aileler de çocukları ile birlikte stres içinde olmakta ve çoğu o zaman onlara doğru bir şekilde destek olamamaktadır. Bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmeniz için Adana özel okullarında görev alan rehber öğretmenlerinden destek alabilirsiniz.

TEOG sınavı gelecek hayatlarının daha kaliteli bir şekilde devam etmesi için hayli önemlidir. Ancak bu neden ile ona baskı kurmanız çocukların çalışır gibi yapmasına neden olup, onları derslerden soğutabilmektedir. Ders çalışma konusunda yapacağınız baskı, çocuğunuzun verimli çalışmasını sağlamamaktadır. Bu süreç içerisinde sizin yapmanız gereken çocuğunuz kapasitesi ile yeteneğini daha verimli kullanabilmesi için özel okuldan destek istemektir.

TEOG Sınavında Neden Özel Okul Tercih Edilmelidir?

teog sınavı önerileri ve özel okul

Özel okullarda verilen kaliteli eğitimler ile birlikte sizlerde, çocuklarınızda bu süreci en iyi şekilde noktalamaktadır. Zira Ankara özel okullarda eğitim vermesi adına tercih edilen öğretmenler, devlet okullarında olduğu gibi direkt mezunlar arasından seçilmemekte, deneyim ve yetenek ile öğrencilerle arasında ki uyum da göz önünde bulundurulmaktadır.

Özellikle bu yaş grubunda ki öğrenciler, öğretmenleri ile aralarında bir uyum yakaladıkları takdirde derse olan ilgisini de artırmaktadır. Ebeveyn olarak sizler çocuklarınızı İstanbul özel okullarına göndermek istiyor fakat okul tercihi konusunda kararsız kalıyor iseniz sitemiz içerisinde yer alan özel okulları inceleyebilirsiniz. Geleceği ışıl ışıl parlayan çocuklarımızın yetişmesi dileği ile.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN