MAKALELER

Yaz Tatilinde Okunabilecek 7 Çocuk Kitabı

Yayınlayan : Özel Okul Tarih : 25 Haziran 2018

yaz tatilinde okunacak çocuk kitapları

Yaz tatili dönemi, çocukların dinlenmesi ve bu boşluğu dolu dolu geçirerek kendilerini geliştirebilmeleri için önemli zamanlardan bir tanesidir. Kitap alışkanlığı kazandırılması bakımından hayli verimli olan bu zamanda çocuklar doğru kitaplar ile yönlendirildiklerinde farklı bambaşka bir dünyaya ortak olurlar.

Şimdi sizler için kitabın öneminden bahsetmek isteriz.

Kitaplar, çocukların duygusal ve bilişsel ile sosyal gelişimleri açısından büyük bir öneme sahiptir. Çocukların bilgi ve hayal dünyasını zenginleştiren bu kitaplar ile sizlerde çocuklarınıza hayata farklı pencerelerden bakmayı öğretebilirsiniz.

Şimdi ise sizlere çocuklarınıza tavsiye edebileceğiniz yahut armağan edebileceğiniz kitaplardan bahsetmek isteriz.

Fare Adlı Kedi

fare adlı kedi çocuk kitabı

Bu kitabı çocuklarınıza armağan ederek onların hem bilgi dünyasını hem de yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Kitabı okumadan evvel elinizin altında bolca keçe, farklı renkli düğmeler ve makas ile iğne, iplik bulundurabilirsiniz.  Bu kitabın ardından müthiş bir el işi aktivitesi sizleri beklemektedir.

İzini Arayan Salyangoz

izini-arayan-salyangoz

2 yaşından itibaren çocuklarınıza okuyabileceğiniz yahut okutabileceğiniz kitaplar arasında gelmektedir. Bol ve büyük resimli olan bu kitap çocuklara hayvan sevgisini aşılamaktadır.

Siyah Beyaz Hikâye

siyah-beyaz-hikaye

Siyah beyaz çocuk kitabı olur mu canım? Diyenler için önemli olan fikirlerinizin ne denli renkli olduğunu göstermektedir. Yine bol ve büyük resimli bir kitaptır. Çocuklarınıza armağan edebileceğiniz kitaplar arasında sayılmaktadır. Şimdi bir diğer kitaba geçelim.

Canım Arkadaşlarım

canım-arkadaşlarım kitabı

Kapağı ile hayli ilgi çeken bir dostluk hikâyesi olan Canım Arkadaşlarım adlı bu kitap, uçmak isteyen ama uçamayan bir pengueni anlatmaktadır, muhteşem bir dostluk öyküsü ne hazır mısınız? 3 ile 6 yaş arasında ki çocuklar için gayet uygun olan bu kitaba kitaplığınızda yer ayırmalısınız.

Sara’ya Fındık Yok

saraya-fındık-yok

Sara’nın fındığa alerjisi olması üzerine hayatında ki değişiklikleri anlatıyor. Çocukların bu alerji durumunu idrak edebilmesi ve birbirini anlaması için fırsat veren bir kitaptır.

Kitabın arka kısmında yer alan bilgiler ise hem ailelere hem de eğitmenlere hayli eğitici bilgiler sunmaktadır.

Uykusunu Arayan Çocuk

uykusunu-arayan-çocuk

Adından da anlaşılacağı üzere, uyuyamayan küçük kızın sokağa çıkarak uykusunu araması ile hikâye başlamaktadır.

Sokakta onu birbirinden farklı hayvanlar beklemekte ve ona çeşitli tavsiyeler vermektedir. Kitabın sonunu, kitabı okumanızın ardından bizler ile paylaşabilirsiniz.

Bir Kış Gecesi

bir-kış-gecesi

Kitabı okuduktan sonra hem çocukları hem de aileyi düşünmeye yönlendiren bir kitaptır. Bu neden ile ilham vericidir. Kitabı okumanızın ardından kitabın arkasında yer alan sohbet ile etkinlik fikirlerini de mutlaka denemelisiniz.

Çocuk kitaplarını mutlaka önce sizin okumanız gerekmektedir. Özellikle çeviri olan kitaplarda bazı takılan isimler ve kelimeler bizlerin güncelik hayatta çocuklara karşı kullanılmasını istemediğimiz kelimeler olabilmektedir.

Çocuklar öğrendiklerini birbirine derhal kullanabilmektedir bu tarz şeylere fazlaca açıktır. Örneğin, kitap içerisinde geçen ‘korkak tavuk’ sözü çocuklarınızın aklında iyi bir izlenim bırakmamaktadır. Çocuklarınız için kaleme almış olduğunuz birbirinden keyifli ve eğitici kitaplar ile sizlerde dolu dolu bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Kitap kokusunun hayatınızdan eksik olmaması dileği ile.

YORUM YAP

DİĞER MAKALELER

Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 29 Ekim 2018

Türkiye’deki özel okul okullar her geçen yıl büyümeye ve yeni şubeler açmaya devam ediyor. Özellikle..

Çocuklarla Kaliteli Zaman Harcama 20 Ağustos 2018

Ebeveynlerin çocuklar ile kaliteli zaman geçirmeleri önemlidir. Bu hızlı tempolu dünyada, çocuklarım..

Çocuklarda Sosyal Beceri Faaliyetleri 16 Ağustos 2018

Çocukların olumlu ilişkiler kurmasına yardım eden sosyal beceri etkinlikleri çocukların sosyal yeter..

Gardner’ın Çoklu Zekâ Kuramı 15 Ağustos 2018

Zekâyı duyduğunuzda, IQ testi kavramı hemen akla gelebilir. Zekâ genellikle entelektüel potansiyelim..

GİRİŞ YAP
Şifremi unuttum ?
veya
KAYIT OL
veya
OKUL İLE İLETİŞİME GEÇ
OKUL BENİ ARASIN